WHITE ANGELS ZAGREB

Large_resized001

NK Zagreb 041- NK Gavrana 1:2

U posljednjem kolu 3. ZNL NK Zagreb 041 je na domaćem terenu poražen od NK Gavrana 1:2

U posljednjem kolu 3. ZNL NK Zagreb 041 je na domaćem terenu poražen od NK Gavrana 1:2. Ovim porazom Zagrebaši su sezonu okončali na petom mjestu, što je dosad najslabiji njihov plasman.

NK Zagreb 041 je ovu nedjelju doživio treći poraz zaredom i okončao sezonu na petom mjestu. Momčad je bila oslabljena brojnim odlascima i ozljedama najboljih igrača što je rezultiralo i padom forme u posljednjoj dionici prvenstva. To je iskoristio NK Gavran odnijevši sva 3 boda iz Dugava. Valja napomenuti kako su Zagrebaši i ovu utakmicu bili više nego ravnopravni na terenu, ali je jednostavno nedostajalo i sportske sreće za bolji rezultat.

Gosti su bili nešto aktivniji u prvih desetak minuta utakmica pa smo imali priliku vidjeti i par poluprilika koje ipak nisu bile opasne po domaćeg vratara Kavelja. Zagrebaši su se uskoro probudili i u nekoliko navrata priprijetili, ali je Gavran ipak prvi zabio. Gosti su izveli korner, nitko od Zagrebaša nije izašao u blok pa je gostujući Luka Križanac razornim udarcem s 18 m probio nemoćnog Kavelja. Trener Zagreba je u tom trenutku na zagrijavanje poslao nedovoljno oporavljene Kneževića i Franičevića te odlučio baciti sve karte u napad. Ni ulazak najboljeg strijelca nije promijenio tijek zbivanja, Zagrebov napad je izgledao jalovo pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom NK Gavrana. 0:1.

Zagrebaši su u drugom dijelu krenuli nešto odlučnije, zapucali par prilika i onda su po tko zna koji put ove sezone primili gol iz ničega. Domaći kapetan Lepen je u 64. minuti, u pokušaju da očisti jednu bezopasnu loptu, uspio prebaciti vlastitog vratara Cingulina koji je nekoliko minuta ranije zamijenio Kavelja na golu Zagreba. Autogol i vodstvo Gavrana 0:2 označili su put bez povratka. Pred kraj susreta domaćini su pogotkom Petkovića smanjili rezultat, ali vremena i snage za izjednačenje više nije bilo. Novi poraz nije puno uzdrmao domaće navijače koji su prvo pljeskom i pjesmom pozdravili svoje igrače, a zatim skandirali sretan rođendan miljeniku Kavelju. Nakon utakmice održana je sad već tradicionalna dodjela nagrade „purgerski ponos“, a ovogodišnji dobitnik je bio Matej Petković.

NK Zagreb 041 ovu je sezonu završio na petom mjestu s 10 pobjeda, isto toliko poraza te 4 neodlučena rezultata. Najbolji strijelac Zagrebaša je u ovoj sezoni bio Mario Knežević, koji je ujedno završio i kako prvi topnik 3. ZNL.