Large_dscn0394

NK Zagreb 041 - NK Gavran 2003 - 3:1

Izvještaj s domaće utakmice protiv NK Gavrana 2003 koju smo dobili sa 3:1

Već nakon prve dvije ligaške utakmice NK Zagreb 041 se čvrsto ukorijenio na vrhu ligaške ljestvice s dvije pobjede i gol razlikom 6:1. Nakon gostujuće pobjede nad NK Bubamarom, sljedeća prepreka (kako su to vješto primijetili neki klupski navijači) bio je još jedan klub iz domene albuma samoljepljivih sličica „Životinjsko carstvo“ – NK Gavran 2003. Nakon jedne sezone pauziranja od seniorskog nogometa, NK Gavran 2003 vraća se u 3. ZNL, a NK Zagreb 041 je s istoimenim klubom do sada igrao tri puta - imamo dvije pobjede i remi, uz gol-razliku 18:2. Također, protiv gostiju iz zagrebačkog naselja Savski gaj, Zagrebaši su ostvarili i dvije najveće pobjede - 8:0 i 9:1. S obzirom na to da su Gavrani u dosadašnje dvije ligaške utakmice uspjeli zabilježiti tek jedan remi, u osvit 3. kola ovosezonske 3. ZNL NK Zagreb 041 slovio je kao očigledni favorit.

Kako se rujan bliži kraju, mediji se poslovično počinju natjecati tko će s više senzacionalizma najaviti neizbježnu, sudnjedanu kišu i potop biblijskih razmjera. Začudo, subota je ipak osvanula lijepa i sunčana (baš kako je to meteorološka Baba Vanga - Zoran Vakula i obećao), a na igralištu Hrelić u Dugavama okupilo se 100-njak navijača i simpatizera oba kluba.

U prvom poluvremenu gledali smo prilično ravnopravnu borbu dva kluba – NK Gavran 2003 je pomalo iznenadio svojom borbenošću i agresivnošću, te je bio ponešto konkretniji u stvaranju gol-šansi. Ipak, gostujući napadači još uvijek nisu bili namjestili svoje nišanske sprave, tako da njihovi udarci uglavnom završavali izvan okvira gola, ili bijahu mlaki, te samim tim i lak plijen za domaćeg vratara Filipa Pavelića. Presudni moment zbiva se krajem 1. poluvremena (u 40. minuti) kada nakon nedozvoljenog starta u gostujućem šesnaestercu sudac pokazuje na bijelu točku za Zagrebaše. Loptu uzima Ivan Čolić, sigurni egzekutor iz kaznenog udarca u prošlom kolu. No... ovaj put Čolić nema te sreće. Tog dana vrlo živahan, golman NK Gavrana 2003 Marijo Lešina brani Čolićev udarac, ali gostujuća je obrana spora i na odbijanac prvi pritrčava Ivan-Matija Arbutina te zabija za 1:0. Domaći navijači provaljuju u ludilo, a ubrzo i odlaze na predah primamljeni mirisima klupske kuhinje. U njoj su već udružili snage šrilankanski, bosanski i slavonski kuhar, a geografska (i gurmanska) logika nam daje naznačiti da će gablec biti trostruko ljut.

U drugom poluvremenu NK Zagreb 041 preuzima polagano konce igre u svoje ruke te počinje dominirati igrom. Prije svega, u veznom se redu posebno isticalo naše novo klupsko pojačanje iz Francuske – Benjamin Edgard – visoki veznjak koji je svojim dugim, iznenađujuće preciznim dodavanjima neumorno hranio domaće napadače i krila. A onda nastupa „one-man show“ domaćeg kapetana Filipa Jergovića koji s pravom odnosi titulu igrača utakmice. Naš borbeni Filip, oduvijek spreman dati sve od sebe za svoj voljeni NK Zagreb 041, ubacuje u još višu - 6. brzinu - i s dva milimetarski precizna udarca postiže golove u 53. i 58. minuti čime je neupitno riješio pitanje pobjednika u okršaju ova dva zagrebačka trećeligaša. Možda ovo nisu njegovi najljepši golovi otkada igra za Zagrebaše, ali su sigurno pokazatelj koliko Filip „živi za ovaj klub“ i koliko u svakoj utakmici – unatoč brojnim ozljedama – daje svaki atom svoje snage ne bi li doveo momčad do pobjede. Ovaj put, Filip Jergović je napokon dobio svoju nagradu u vidu dva odlučujuća gola, kao i neizbježne ovacije s tribina. Bravo, Filipe! U nastavku utakmice NK Gavran 2003 uspijeva postići gol, strijelac je Marko Šakić u 61. minuti, ali gosti do kraja ipak ne uspijevaju dostići uvjerljivu prednost NK Zagreba 041. U 64. minuti došlo je do sudara glavama u skoku između gostujućeg igrača pod brojem 1 i našeg vrijednog Gorana Podrepšaka koji je ostao nepomično ležati na travnjaku. Iskreno, vašeg su cijenjenog izvjestitelja proželi srsi. Bila je potrebna intervencija hitne pomoći, a utakmica je bila zaustavljena na nekih 20-tak minuta. Kako doznajemo, Goran je zadobio prijelom jagodične kosti i sada se dobro oporavlja u KBC-u Dubrava. Još jednom, čitav NK Zagreb 041 je uz tebe, Gogo! Brzo nam se vrati! I sami su igrači odlučili posvetiti ovu pobjedu tebi.

Utakmica je, na koncu, nastavljena i rezultat je ostao 3:1 za Zagrebaše. Vaš se cijenjeni izvjestitelj ipak drznuo probati šrilankansko/ bosansko/ slavonski gablec-iznenađenje. Bio je ukusan, a na vlastito čuđenje, nije bio pretjerano ljut... čak niti jutro poslije.