Large_dsc_2768

NK Zagreb 041 - NK Bubamara - 2:0

Izvještaj i fotogalerija s utakmice NK Zagreb 041 - NK Bubamara

Dok kalendarska godina polako već ulazi u studeni, u 3. ZNL igra se tek 9. kolo trokružno koncipiranog prvenstva. Ove subote NK Zagreb 041 igrao je posljednju domaću utakmicu protiv ekipe NK Bubamare, zapravo 2. momčadi zagrebačkog prvoligaša NK Prečkog. Nakon Bubamraca, do kraja jesenjeg dijela prvenstva ostala su još samo 2 kola - gostujući susreti protiv NK Gavrana 2003 i NK Male Mlake. Uoči susreta NK Zagreb 041 našao se na 2. mjestu prvenstvene tablice s osvojenih 18 bodova (3 manje od prvoplasiranog NK Zelengaja 1948) i gol razlikom od 18:6. S druge strane NK Bubamara je četvrtoplasirana momčad 3. ZNL, s osvojenih 12 bodova i gol razlikom od 12:9. Iako slabije rangirani, gosti iz zagrebačkog naselja Prečko uvijek su potencijalno opasan protivnik s obzirom na to da gaje izrazito napadački nogomet i da se ponekad ne zna kada se mogu pojačati igračima iz svoje prve momčadi. Bez obzira na sve, Bubamarci ipak dolaze na gostovanje u zagrebačke Dugave s tek 12 igrača prijavljenih u službeni zapisnik i na prvi pogled čini se kako će Zagrebaši i ovaj put s lakoćom ubilježiti još jednu pobjedu. No, u nogometu – kako se to već nebrojeno puta pokazalo – brojke i statistike uoči nekog susreta katkad znaju biti varljive...

Počela je utakmica, a u prvih 15-ak minuta 1. poluvremena Zagrebaši ipak igraju nešto bolje od gostiju iz Prečkog. No u tom periodu bilježimo tek jednu polupriliku domaćih koja, nažalost, ne završava u golu. A onda počinje igrati uglavnom NK Bubamara koja tako preuzima posjed lopte i prilično solidno kombinira preko svojih centralnih veznih igrača, bokova i krila. Čitavih 30-tak minuta NK Zagreb 041 nije uspio stvoriti niti jednu šansu, dok stoperi iz Prečkog nerijetko dolaze i vode igru na samoj sredini igrališta. Bubamarci tako počinju stvarati i prilike, ali niti jedna ne predstavlja veću opasnost za domaćeg vratara Filipa Pavelića – na sreću po NK Zagreb 041, gostujući su egzekutori ovaj put ostavili nišanske sprave negdje na pola puta između Prečkog i Dugava. Također, treba reći kako je domaća obrana vrlo koncentrirana i pravovremena u reakcijama, što ne treba ni čuditi s obzirom na to da Zagrebaši i statistički ima najčvršću obranu 3. ZNL (u 8 kola primljeno je tek 6 golova što ne bilježi niti jedan klub iz ovog ranga natjecanja). Dok se NK Zagreb 041 dobro brani, NK Bubamara i dalje napada i ne razmišlja o tome hoće li imati snage održati tako visoki tempo igre i u 2. poluvremenu, posebno ako imamo na umu da na gostujućoj klupi sjedi samo jedna zamjena. Unatoč svemu, na predah se odlazi pri rezultatu 0:0, a 50-tak okupljenih gledatelja, uglavnom navijača NK Zagreba 041, upregnulo je moždane vijuge razmišljajući kojom bi pjesmom mogli potaknuti svoje ljubimce na bolju igru.

Čini se kako u drugom poluvremenu NK Bubamari napokon dolazi na naplatu njena „kratkoća klupe“. Kako igra odmiče, tempo igre NK Zagreba 041 polagano pojačava dok NK Bubamara na fizičkom planu počinje sve više posustajati. Zagrebaši su sve bolji i okomitiji u napadima pa Bubamarci sada imaju priliku pokazati pred okupljenima od kojih je materijala sazdana njihova obrana. Razlika je vidljiva već u 53. minuti kada gostujuća obrana slabo markira desnog beka Zagrebaša Bornu Hržinu, koji se s desna prikrada do samog vrha gostujućeg šesnaesterca. Dobivši loptu, Borna puca oštro i silovito, a golman NK Bubamare Marko Štefin ne stiže valjano reagirati. NK Zagreb 041 tako prelazi u vodstvo od 1:0. Domaći veznjaci od tada počinju sve više „sakrivati loptu“ od gostiju, dobro se grade i bivaju točniji u pasu. A onda na scenu dolazi naš Borjan Pačak-Čopa, igrač-povratnik u seniorsku momčad plavih, inače stasita gol-mašina koja je u prošlogodišnju epopeju pohoda NK Zagreba 041 na 2. mjesto u 3. ZNL ugradila svojih 12 neprocjenjivih golova. Na jedan poluvisoki ubačaj s lijeve strane, Čopa prati loptu s vrha šesnaesterca i puca odmah, iz voleja. Lopta dobiva ubrzanje i munjevito leti u okvir gola. Potom se zakoprcala u gostujućoj mreži, a golman NK Bubamare stoji i s nevjericom gleda iza sebe. Navijači NK Zagreba 041 skaču od veselja i slave ovu rijetko viđenu „golčinu“ Borjana Pačka – nešto što bi se u rječniku hokeja na ledu moglo opisati kao „one timer“. Igrala se 61. minuta, domaćin sada odlazi na već nedostižnih 2:0, a NK Bubamari nakon ovakve majstorije od udarca pada svaka nada u možebitni preokret. Dok kraja utakmice bilježimo još nekoliko poluprilika, s obje strane, ali rezultat ostaje nepromijenjen u korist NK Zagreba 041 od 2:0.

Dok piše ovaj izvještaj, vaš cijenjeni izvjestitelj dobiva dojavu kako je glavni konkurent za osvajanje 1. mjesta u 3. ZNL odigrao 0:0 protiv NK Omladinca iz Odranskog Strmca, što znači da se ovom teško izvojevanom pobjedom NK Zagreb 041 približio vodećem na samo bod zaostatka. To vašeg cijenjenog izvjestitelja jako veseli i jedva čeka sljedeće kolo u kojem će se ukazati prilika da Zagrebaši zasjednu na sam vrh tablice. Zato koristim ovu priliku da pozovem sve navijače i simpatizere našeg kluba da dođu na sljedeću utakmicu... nadam se da se vidimo na tribini gdje ćemo svi zajedno glasno navijati za naš NK Zagreb 041. Podsjećam, u 10. kolu igramo protiv NK Gavrana 2003, dok u goste NK Zelengaju 1947 dolazi NK Hrašće. Po svemu viđenom, čini se kako se prvenstvo 3. ZNL tek sada počinje ozbiljno zahuktavati...