Large_dsc_8717

NK ZAGREB 041 - NK BUBAMARA

Izvještaj s utakmice koju smo pobijedili rezultatom 2:0!

Pretposljednje je kolo do kraja sezone 2016./2017. u 3. ZNL i igraju NK Zagreb 041 i NK Bubamara na igralištu Zelengaj u zagrebačkim Dugavama, a autor ovog teksta ponovno je odlučio posjetiti utakmicu noseći pjenjaču na glavi (op.a. vrli klupski statističari su me informirali da otkad kitim svoju navijačku glavu pjenjačama i partfišima, gol razlika NK Zagreba 041 iznosi 14:0 u našu korist). Zato: In your face haters! U nadi ponovnog povoljnog rezultata za domaće (i ponukani kuloarskim pričama kako je naš kuhar Micika čvrsto odlučio izgubiti na tjelesnoj težini tako što će čitav sparni subotnji dan provesti uz užaren roštilj) posljednja je domaća utakmica izmamila dvjestotinjak navijača i simpatizera NK Zagreba 041 koji su varirali od izgladnjelih i žednih prolaznika, preko ljudi s raznim bipolarnim poremećajima i sindromima na čije dijagnoze nogometna utakmica očigledno djeluje ljekovito, pa djece, pasa, ježeva, sve do zagriženih nogometnih ultrasa poslovično sklonih piromaniji. U našem su klubu svi dobrodošli, jer bi svijet – budimo realni – bio dozlaboga dosadno mjesto kad bi svi pripadnici majmunolike vrste Homo sapiens bile posve uniformirane jedinke. No budući da Vaš cijenjeni izvjestitelj pati od specifičnog neurološkog poremećaja kojeg bi se moglo sažeti u jednu riječ: „trkeljanje“, bilo bi dobro da se odmah bacimo na sam „nogač“. P.S. Prije same utakmice naš ženski pogon NK Ženčad 041 održao je trening na igralištu NK Zelengaja, a Vaš je cijenjeni izvjestitelj ostao zadivljen njihovim nogometnim vještinama – neki bi se momci iz muške ekipe mogli zabrinuti za svoje mjesto u momčadi.

'Ajmo sad napokon malo o tekmi. Početno odmjeravanje snaga drugoplasiranog NK Zagreba 041 i šestoplasirane ekipe 3. ZNL zastrašujućeg imena – NK Bubamare – pokazalo je prilično ravnopravnu igru s obje strane. Jedni i drugi prilično su solidno kontrolirali igru na sredini terena, a prilike su se tražile preko polukontri i kontri, dugim dijagonalama na bočne igrače i visoko postavljene bekove od kojih su se svojim prodorima najviše isticali Borna Hržina (kod domaćih) i Luka Gunjavić (kod gostiju). Obrane su u 1. poluvremenu bile iznimno koncentrirane, uglavnom se nije ispadalo iz linije, a golmani bijahu pravovremeni pri izlascima na visoke centaršuteve. No ipak, NK Zagreb je drugoplasirana momčad lige, a NK Bubamara 6. Nijansa u kvaliteti naspram domaćina ipak dolazi do izražaja u 14. minuti kada se pred gostujućim golmanom nalazi nebranjeni zagrebački gorostas – Goran Grosman. On efektnim poluvolejem zabija za 1:0 te u ekstazi trči u zagrljaj domaćih navijača. Navijanje WAZ-ovaca je sve glasnije, ritam im daju bubnjari iz sekcije Drum'n'bijes, sada već standardni posjetitelji naših domaćih utakmica.

Dolazi stanka za poluvrijeme, a svjetina se sprema za glasanje. Ovaj put na listi nisu Bandinjo i ini, već igrači NK Zagreba 041. Naime, bira se „Purgerski ponos“ – nagrada koju dodjeljuju navijačice i prijatelji kluba onom igraču koji je u sezoni pokazao najviše zalaganja na terenu, koji održava prijateljski i sportski pristup publici i protivnicima, podržava i predstavlja vrijednosti kluba. Podsjećam, u prvoj natjecateljskoj sezoni NK Zagreba 041 nagradu je osvojio Krešimir Blažević – Gunja.

Početak je 2. poluvremena, neki navijači još uvijek moče posustale glasnice i glasuju, a Krešimir Blažević – Gunja već podiže rezultatsku ljestvicu na 2:0, „nabrijan“ valjda na još jedan „Purgerski ponos“. Gol pada u 47. minuti i rezultat je odličnog solo prodora Gorana Podrepšaka. Gunja tako ostaje posve sam i ciljanim, prizemnim udarcem posprema loptu iza leđa gostujućeg vratara. Do kraja utakmice natjecateljski entuzijazam opada, sunce nesmiljeno prži, NK Bubamara više ne prijeti, NK Zagreb 041 s lakoćom kontrolira loptu da bi na koncu sve završilo rezultatom 2:0 u korist Zagrebaša.

Nakon nogometnih uzbuđenja fešta na Zelengaju se nastavlja, grla se moče pivom, sokićima i slatko-gorkim slurpijima, ćevapi i kotleti s roštilja nestaju nešto brže nego hrana s vege menija, u toku je nagradna igra u pucanju penala (pobjednik osvaja novodizajnirani navijački šal NK Zagreba 041). Pada noć, a naš uporni Micika još uvijek stoji pored roštilja.