Large__resized015

NK Sava Jakuševec - NK Zagreb 041 - 5:3

NK Sava Jakuševec pobijedila je 5:3 čime se bodovno izjednačila na ljestvici sa Zagrebašima.

U nedjelju je, na igralištu Jakuševec, NK Sava ugostila NK Zagreb 041. U utakmici gdje su gosti dominirali, a domaćini zabijali, vidjeli smo pravu golijadu. NK Sava Jakuševec pobijedila je 5:3 čime se bodovno izjednačila na ljestvici sa Zagrebašima.

NK Zagreb 041 je i u ovu utakmicu ušao oslabljen za napadački dvojac Knežević-Periša pa su tako neki igrači iz drugog plana dobili svoju priliku. Zagrebaši su u ovoj utakmici puno griješili, prvenstveno u obrani pa su domaćini već nakon pola sata vodili 3:0. Za domaćine su dosuđena 2 kaznena udarca čiji je siguran realizator bio Ivan Majstorović.  Iako su gosti dominirali terenom tek su 36. minuti preko Frana Bažulića uspjeli zabiti svoj prvi pogodak pa se na odmor otišlo s prednošću domaćina 3:1.

U drugom poluvremenu gledali smo sličan nogomet. Napadački Zagreb, ali i puno grešaka u obrani što su domaćini iskoristili te u 68. minuti povećali prednost na 4:1. Strijelac je bio Bruno Šarić. Taj pogodak kao da je razljutio Zagrebaše pa su idućih desetak minuta stisnuli domaćine te preko Petkovića i Fajsa smanjili zaostatak. Nažalost, to je bilo sve od Zagreba taj dan. Pred sam kraj bilo kakve nade u preokret razbio je Majstorović svojim trećim pogotkom nakon loše reakcije vratara Kavelja koji je krivo procijenio let lopte.

NK Zagreb 041 upisao je novi poraz, ali je zadržao peto mjesto na ljestvici. NK Sava se bodovno izjednačila sa Zagrebašima koji imaju bolju gol razliku. Na vrhu je i dalje NK Zelengaj, a prvi strijelac lige je trenutno Zagrebov Mario Knežević. U posljednjem kolu Treće ZNL-a NK Zagreb 041 će ugostiti NK Gavran.  Utakmica se igra u nedjelju, 9. lipnja, u 17:30, na igralištu u Dugavama.