Large_dscn1197

NK Omladinac - NK Zagreb 041

Prvi poraz NK Zagreba 041 u ovoj sezoni – izvještaj s gostujuće utakmice kod NK Omladinca

Ovu nedjelju pred Zagrebašima je bilo drugo gostovanje u sezoni kod dobro poznatog protivnika - NK Omladinca. Bila je to utakmica pred koju su mnogi navijači našega kluba već upisali nova 3 boda i maksimalan učinak momčadi.

Utakmica počinje po lijepom vremenu, ali skliskom terenu u Odranskom Strmcu, pred malobrojnom domaćom te nešto brojnijom gostujućom publikom. Prvih desetak minuta činilo se kako gost bolje stoji na terenu, a sljedećih desetak se isto moglo reći i za domaćina. Zagreb 041 je ipak imao malo ozbiljnije šanse poput onih od strane Arbutine i Edgarda. Centar terena gostujućih vrhunski je držao kapetan Jergović, iako se na kraju pokazalo da ga nije mogao držati čitavu utakmicu. To ga nije spriječilo da poslije jednog odbijanca fantastičnim udarcem s vrha šesnaesterca loptu pospremi pod prečku iza domaćeg golmana. Zbilo se to u 15. minuti utakmice. Do kraja poluvremena NK Zagreb 041 je pokazao bolju igru, ali bez kapitalizacije u vidu golova.

U drugom poluvremenu umjesto NK Zagreba 041 istrčava neka potpuno neprepoznatljiva momčad, barem u usporedbi s onim što smo vidjeli u prvom poluvremenu. Kako je vrijeme odmicalo NK Omladinac se sve više ohrabrio i radio sve češće prodore po bokovima ne bi li došao do izjednačujućeg pogotka. U jednom takvom prodoru domaći igrač je unutar šesnaesterca pokušao plasirati loptu, napucavši tako u ruku Maria Metelka koji je u ovoj prilici igrao lijevog bočnog. Sudac bez ikakvog odgađanja sudi penal. Isti je iskorišten, a strijelac za 1:1. je Mario Tolić u 63. minuti. U pokušaju da Zagrebašima olakša posao pojavio se potom domaći igrač Mateo Buhin koji je u dvije minute dobio dva žuta kartona te napustio igru u 72. minuti. Zagrebaši nakon šoka pokušavaju organizirati igru prema naprijed ne bi li došli do ponovnog vodstva, ali obrana radi nevjerojatnu grešku zbog koje NK Zagreb 041 napokon gubi utakmicu. Domaći golman izbija loptu oštro i nisko te ona uspijeva proći kroz slabo postavljenu gostujuću obranu. Asistenciju golmana koristi Goran Barišić koji se odjednom nalazi sam pred gostujućim golmanom, i svladava ga za 2:1. Igrala se 73. minuta. Do kraja Omladinac je vještim umrtvljivanjem igre uspio održati rezultat, iako su Zagrebaši imali neiskorištene prilike u akcijama Jergovića i Arbutine, kao i jedan sumnjivi pad Sremića u protivničkom šesnaestercu. Nekako se poslije zadnjeg zvižduka nije moglo oteti mišljenju kako je izgubljena već dobivena utakmica, ali neka stoji i kao upozorenje da se niti jedna momčad ne smije olako shvatiti.

Igrali: NK Omladinac; Buhin Josip (vratar), Palčić Kristijan, Tumbri Marko, Celiček Tomislav, Buhin Mateo (dva žuta kartona 71' 72'), Mijatović Martin, Dejak Filip, Barišić Goran (gol 73'), Tolić Mario (gol 63'), Celić Matija (kapetan), Malek Jasmin, Kocijan Marko, Jezerinac Matija, Bubnić Luka. Zagreb 041; Pavelić Filip (vratar), Čolić Ivan, Čirko Marijan, Edgard Benjamin, Hržina Borna, Jergović Filip (gol 15', žuti karton 32'), Metelko Mario, Skendrović Zvonimir, Visković Frane, Tomašinec Tino, Arbutina Ivan-Matija (žuti karton 81'), Kavelja Dario, Sremić Ivica, Miljanović Dragan, Anić Igor, Križanić Matej, Kekelj Matej.

Sudili: Tomić Valentino (glavni sudac), Mufa Marko (prvi pomoćni sudac), Kuljiš Doris (druga pomoćna sutkinja), Canjek Damir (delegat). Gledatelja 40.

U drugim utakmicama 5. kola 3. ZNL Zelengaj 1948 preskočio je Zagreb 041 svojom velikom pobjedom protiv Travnog od 13:0, Mala Mlaka je kod kuće izgubila od Gavrana 2008 0:3, a Bubamara je kod Hrašća odnijela gostujuću pobjedu 1:2.