Large_dscn9863

NK Bubamara - NK Zagreb 041 - 0:2

Odlična predstava naših novih pojačanja - izvještaj s gostujuće utakmice protiv NK Bubamare

U drugom kolu 3. ZNL Zagrebaši uzimaju sva tri boda u Prečkom kod neugodne Bubamare. Utakmica je odigrana po jako teškom terenu, natopljenim vodom radi jake kiše koja je padala nekoliko sati uoči i za vrijeme same utakmice. Ipak teren u zagrebačkom kvartu Prečko ima neku osnovnu drenažu pa je uspio izdržati samu utakmicu. Zagreb je od samog početka tražio pobjedu iako je imao izostanke nekoliko bitnih pojedinaca poput veznjaka Jergovića. Uz otežanu igru, Zagreb je u prvom poluvremenu bio puno opasniji i stvarao prilike, no sve udarce na gol uspješno je savladavao odlični domaći golman Štefin. Pred kraj poluvremena u trenutcima kada se već dio igrača spremao na poluvrijeme nespretnom reakcijom domaćeg obrambenog igrača u šesnaestercu srušen je igrač s brojem 4, Sremić Ivica. Sudac nije dvojio oko odluke, a uspješni izvođač bio je pojačanje Zagreba ove jeseni Čolić Ivan. Malobrojna i pokisla gostujuća publika je proslavila, pa i odahnula jer su Plavi konačno poveli, pa i priveli uspješno poluvrijeme kraju.

U drugom poluvremenu kiša je pojačala pa Zagrebaši su malo popustili pritisak. Na drugoj strani niti Bubamara nije bila opasna. Gledali smo poprilično dosadnih pola sata kada je pogreškom domaće obrane lopta ostala iza golmana oko jedanaest metara, a pokupio ju je gostujući napadač i još jedno pojačanje ove jeseni Đuračić Stjepan te zabio za 0:2 i rješenje utakmice. Do kraja nije bilo većih šansi, pa su gosti uzeli sva tri boda.

Nastupili: Bubamara; Štefin Marko (vratar), Bulić Ivan (kapetan), Gunjavić Luka, Jugkala Filip, Begović Boris, Majer Konrad Vladimir, Topolko Filip, Mrković Filip (žuti karton), Salamon Patrik (žuti karton), Ivanić Siniša, Glavaš Nikola, Herak Luka, Pilj Stipica, Bikić Josip. Zagreb 041: Pavelić Filip (vratar), Čolić Ivan (gol 44'), Podrepšak Goran, Edgard Benjamin, Đuračić Stjepan (gol 72'), Hržina Borna, Visković Frane, Metelko Mario, Skendrović Zvonimir (kapetan), Išgum Ivan, Kekelj Matej, Kavelja Dario, Križanić Matej, Sremić Ivica, Anić Igor, Tomašinec Tino, Arbutina Ivan-Matija.

Suci: Barač Karlo (glavni sudac), Lovrić Filip (prvi pomoćni sudac), Marić Vedran (drugi pomoćni sudac), Žabić Marko (delegat). Gledatelja 35.

U ostalim utakmicama drugog kola Mala Mlaka je bila bolja od Travnog 5:0, Zelengaj 1948 je svladao Omladinac s 3:2, a Gavran 2004 i Hrašće su remizirali bez golova.