Large_large_dsc_1990

Izvještaj s utakmice NK Zelengaj 1948 - NK Zagreb 041

Izvještaj s utakmice NK Zelengaj 1948 - NK Zagreb 041 - 2:0

Nakon prilično oblačnog i sparnog dana nebo se napokon razvedrilo i to taman pred veliki derbi u zagrebačkim Dugavama gdje su igrali drugoplasirana i trećeplasirana momčad 3. ZNL, domaćin NK Zelengaj 1948 i NK Zagreb 041. Tribine su ovaj put bile dobro popunjene (iako je domaćih navijača bilo nešto više, gostujući su bili glasniji i neumorno su pjesmom bodrili svoje igrače).

Uvodne minute utakmice odmah su nagovijestile da će ovo biti prilično otvoren okršaj s obje strane, uz mnoštvo prilika. Prvi su zaprijetili gosti kada kapetan NK Zagreba 041 Borjan Pačak u drugoj minuti upućuje udarac izvan šesnaesterca, ali lopta ipak odlazi malčice pored gola. Domaći uzvraćaju dobrim ubačajem pred gol NK Zagreba 041 gdje dolazi do nesporazuma tako da domaći igrač Dario Ebeid ipak zabija za vodstvo NK Zelengaja 1948. Igrala se četvrta minuta susreta. Odmah u idućem napadu domaćini su mogli povećati vodstvo – Roman Šetina izbija sam pred gostujućeg vrata, ali Filip Pavelić sjajno reagira i domaćini iz čitave akcije dobivaju samo korner. Zagrebaši se ubrzo bude, pokušavaju stisnuti domaćine, ali igrači NK Zelengaja 1948 ipak uspijevaju očistiti dvije opasne situacije pred svojim golom. Uslijedio je još jedan slobodni udarac za NK Zagreb 041 kojeg je izborio gostujući veznjak Frane Visković, ali udarac ipak zapinje u blok domaćih. Čini se kako se igra prilično otvoreno na obje strane. U 18. minuti zaprijetio je gostujući veznjak Ivica Sremić, ali vratar domaćih Jura Mađerić sjajno reagira. U idućem napadu bilježimo još jedan pokušaj Zagrebaša no udarac završava u vanjskom dijelu mreže. Sada je ne redu NK Zelengaj 1948 – u 23. minuti jedan se igrač iz redova domaćih nalazi nebranjen u šesnaestercu Zagrebaša, puca silovito glavom, ali udarac brani danas vrlo solidan Filip Pavelić. U 25. minuti uslijedila je prva pauza zbog velike vrućine i okrijepe, a nakon toga i bolji period igre domaćina čije je pokušaje redom zaustavljao gostujući vratar. U tim trenucima navijači NK Zagreba 041 osjećaju kako njihovim igračima treba podrška i kreće sve glasnije navijanje. U zadnjim minutama prvog poluvremena rađa se i najbolja prilika za gostujuću momčad - sve je odlično pripremio danas sveprisutni Frane Visković, ali domaći vratar ostaje priseban. Ubrzo se čuje sučev zvižduk, a nakon svega – može se rezimirati – NK Zelengaj 1948 na poluvremenu zasluženo vodi s 1:0.

Drugo poluvrijeme krenulo je bez većih uzbuđenja, ali su se zato probudili gostujući navijači čija pjesma ne prestaje. Na prvu izrazitu šansu čekali smo do 59. minute kad je dosad izvrsni vratar Filip Pavelić otišao u prazno te je njegovu pogrešku iskoristio danas vrlo koncentrirani Mario Ebeid koji pogađa u gostujuću mrežu za povećanje vodstva NK Zelengaja 1948 od 2:0. Odmah nakon toga, ošamućeni Zagrebaši umalo primaju i treći gol. Istovremeno raste i nervoza kod domaćih igrača koji svim silama pokušavaju očuvati svoje vodstvo tako da u 70. minuti današnji dvostruki strijelac Mario Ebeid zbog napucavanja lopte nakon sučevog zvižduka zarađuje drugi žuti karton i automatsko isključenje iz utakmice što svakako zasjenjuje njegov uspješni golgeterski učinak na ovoj utakmici. Prvi ozbiljni pokušaj Zagrebaša dočekali smo tek u 85. minuti. Uslijedila su još dva udarca iz kuta za goste, iz gužve se rodila i prilika, vratar domaćih već je bio savladan, no njegovi suigrači ipak čiste loptu sa same gol linije.

Napokon, čuje se i posljednji sučev zvižduk, a NK Zelengaj 1948 odnosi zasluženu pobjedu kojom je potvrdio drugu poziciju u 3. ZNL. NK Zagreb 041 tako osvaja 3. mjesto u ligi. No i osvajanje 3 mjesta u 3. ZNL svakako je uspjeh za još uvijek maleni NK Zagreb 041 pa gostujući navijači nastavljaju s pjesmom kojoj se pridružuju i igrači, dobro znajući da nas sljedeća nogometna uzbuđenja vezana uz voljeni nam klub očekuju tek negdje najesen.