Large_nk_zg041_-_nk_pre_ko_15

Izvještaj s utakmice: NK Zagreb 041 – NK Prečko

NK Zagreb 041 - NK Prečko 1:5 (0:4)

Nakon subotnjeg otvaranja prvenstva i gostujuće pobjede nad NK Čulincem, ovu srijedu nas je dočekalo pretkolo kupa ZNS-a. U Dugavama smo ugostili NK Prečko koje se natječe u najvišem rangu pod nadležnošću Zagrebačkog nogometnog saveza - 1. ZNL. Vremenski uvjeti su poslužili sve one koji su imali želju (ili potrebu) pogledati novi izazov naše momčadi pa su i tribine bile solidno popunjene. Naš službeni mjerač (iliti potpisnik ovih redova) na poluvremenu je izbrojio 45 gledatelja, što je i više nego dobra posjeta usred radnog tjedna.

Domaćini su krenuli hrabro od prvog sučevog zvižduka, ali već u trećoj minuti nakon neshvatljive pogreške našeg vratara Pavelića Prečko vodi. Brzo primljeni gol uzdrmao je naše igrače koji su do kraja poluvremena inkasirali još tri pogotka da bi se na odmor otišlo s velikom prednošću gostiju iz Prečkog. Valja naglasiti kako je i NK Zagreb 041 u prvom poluvremenu imao nekolicinu neiskorištenih prigoda kod rezultata 2-0 čime je propuštena prilika da se unese nervoza u protivničke redove.

Drugo poluvrijeme počelo je identično kao i prvo - brzim pogotkom gostiju za 0:5. Ipak, naša momčad uspjela je zabiti počasni gol – Ivica Sremić ubacio je lijepu loptu iz kornera a Karlo Lepen, možda i najbolji igrač domaće momčadi na utakmici, visoko skače i sjajno posprema loptu glavom u malu mrežicu. Čestitke našem Lepom na prvijencu u najljepšem dresu, nadamo se da ćemo ih vidjeti još puno (DBZ). Pogodak kao da je malo probudio utakmicu, čemu su prije svega pridonijeli domaći navijači koji su dodali malo decibela i pokazali kako se podržava svoja momčad neovisno o rezultatu. Do kraja utakmice gledali smo izjednačen nogomet, a posebno treba pohvaliti rezervnog vratara Zagreba Kavelja koji se istaknuo s par sjajnih obrana.

Unatoč visokom porazu igrači Zagreba 041 pokazali su trud i želju protiv objektivno jačeg protivnika, ali ostaje žal za rano primljenim golovima koji su utakmicu poslali na mlin gostima. Ipak, zalaganje i borba naše momčadi nije ostala nezapažena te su je navijači glasno pozdravili nakon utakmice.

Sljedeći izazov čeka nas u prvenstvu 15.9. kada na Dugavama dočekujemo stare znance iz NK Hrašće! Utakmica je u 16.30, a očekuje nas i bogat popratni program. Vidimo se, nemoj da te nema!