Large_large_dscn7180

Izvještaj s utakmice NK Zagreb 041 i NK Travno

Izvještaj s utakmice NK Zagreb 041 i NK Travno i popratnih aktivnosti.

english version below

Subotnje aktivnosti kluba počele su još u 12 sati u parku na Savici gdje je odigrana utakmica na male golove, između lokalnog stanovništva i nekolicine članova kluba. Park je ugrožen od strane gradonačelnika i Crkve koji su odabrali upravo usred parka, tamo gdje se igrala utakmica, izgraditi crkvu. Zagreb 041 žalosti pomisao da bi klinci, ali i odrasli mogli izgubiti prostor za druženje i igru. Prijateljska utakmica završila je 4-4, a golove za Zagreb 041 postigli su: Ciprijanović M., Grosman G. te Miličević J. (2).

Natjecateljsku utakmicu Zagreb je igrao protiv NK Travno, a igrači su tražili izlazak iz mini serije loših rezultata. Njihova želja vidjela se i u pristupu, gdje su od prve minute krenuli gladni pobjede, a dobro igru okrunili su pogotkom Arbutine u 31. minuti, njegov prvi službeni gol u ovoj sezoni. Osim igrača, navijači su također krenuli glasno i srčano od prve minute te pjesma nije prestajala tokom svih 90minuta. Na poluvrijeme se otišlo s 1-0, ali u nastavku naši igrači ubacuju u brzinu više te unutar 14 minuta postižu čak 4 gola. Prvi od njih djelo je novopridošlog Ivana Bakarčića u 49.minuti, a osim njega zabijali su i Jergović (56, 63) te Križanić (59). Do kraja utakmice bilo je još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat je ostao na lijepih 5-0.

Po prvi put su za NK Zageb 041 zaigrala i dva nova igrača Ivan Bakarčić i Balde Saikou Yaya. Ivan dolazi iz Rijeke, a prije je igrao je za NK Orijent i juniore futsal Dinama i već u prvoj utakmici je postigao pogodak. Balde je igrač koji je došao iz Gvineje i pokazao je da igra jako dobar i lijep nogomet.

Dodatnu draž i posebnost tom danu dali su nam prijatelji iz Okusa doma te Društva Afrikanaca u Hrvatskoj, koji su svatko na svoj način doprinijeli atmosferi. Ekipa iz Okusa doma kuhala je pakistanski Mattar Ghost i vegetarijansko jele iz Nepala Aloo-cauli tarkari. Momci iz DaH-a pridružili su se navijačima na tribini te svojim sviranjem upotpunili atmosferu. Da ne bi ostali žedni pobrinula se ekipa iz Križevaca koja je došla sa svojim nepasteriziranim i nefiltriranim pivom.

U subotu 22.10. sve se poklopilo, odlična igra naših igrača, najglasnije i najbolje navijanje naših navijača, izvrsna autentična hrana te zajedništvo na i oko terena. Sve to zajedno pridonijelo je utakmici koju će svi prisutni dugo pamtiti. Oni koji nisu došli mogu se iskupiti već iduću subotu kada gostujemo u Čulincu, a prva iduća domaća utakmica je zapravo  zadnja u jesenskom dijelu, 12.11.

Report from the game NK Zagreb 041 vs NK Travno

Our football Saturday started at noon in park in Savica where there was played friendly game between local residents and some club members. Park, in which the game was played, was under threat from mayor and Church who wanted the build a huge church in middle of park. Zagreb 041 is against this because it undermines wishes of local people who want to keep the park and we are also saddened to think about kids who won’t have place to play. The game ended up 4-4 and goals for our team scored: Ciprijanović M., Grosman G. and Miličević J (2).

Actual game was played in Dugave, where players looked to bounce up after some bad results. Their desire was strong and you could see that from the 1st minute and was realized in 31st minute when Arbutina scored, first goal for him this season. Players weren’t the only one who started from the 1st minute, it was also the fans. Songs and chants could be heard constantly throughout the whole game. Halftime score was 1-0 but second half stared brilliantly and in space of 14 min we scored four more goals. In his debut, Ivan Bakarčić (49) scored followed by with one goal from Križanić (59) and two from Jergović (56, 63). There were more opportunities but the result didn’t change, so 5-0, not bad at all.

What made that game even more special was what was happening outside of pitch, our friends from Taste of Home and African Society in Croatia gave their part. Folks at Taste of Home prepared food from Pakistan (Mattar Ghost) and Nepal (Aloo-cauli tarkari) while guys from African Society joined the fans in the stands alongside with their drums. On top of all that, to keep us from getting thirsty we had friends from Križevci who brought their excellent beer.

On this Saturday everything was great; players and the result, fans and their performance, great food and drinks, unity and great feeling all over the place. All of those things combined meant that this is one of those games that stays with everyone who was there. But don’t worry, we are playing next weekend in Čulinec where you could join us, or if you are more for home games, 12th of November, last game until March.