Large_img_3622

Izvještaj s utakmice: NK Omladinac (OS) - NK Zagreb 041

NK Omladinac (OS) - NK Zagreb 041 1:4 (0:0)

Toplo nedjeljno poslijepodne, prvi dan jeseni i utakmica ZG041 u Odranskom Strmcu. Pred 50tak ljudi u bogatoj utakmici Zagreb pobjeđuje s 04:1. Rezultat zavarava jer, iako su Zagrebove prilike bile brojnije a igra povezanija i opasnija, utakmica je bila neizvjesna sve do polovice drugog poluvremena.

Počelo je dobro, u prvom poluvremenu Zagreb 041 stvara puno više prilika, ali nije bilo učinkovite završnice, bilo zbog poteza previše ili kojeg metra oko gola domaćina predaleko. U 38. minuti u 16m pada Aldo Franičević, ali sudac nije uvjeren da je prekršaj. Aldo ima i fair play potez dosadašnjeg dijela prvenstva – u zadnjoj minuti prvog poluvremena pada na 30tak metara od gola domaćina, sudac pokazuje na slobodni udarac u vrlo opasnoj zoni, no Aldo pokazuje da je preskočio nogu igrača Omladinca i da nije bilo prekršaja što sudac uvažava.

Očekujući nastavak pritiska na gol Omladinca sve prisutne u 47. min šokira pogodak domaćina za vodstvo od 1:0 – Pavelić izlazi s gola malo predaleko, a igrač Omladinca Jasmin Malek u duelu s našim obrambenim igračem uspijeva prvi doći do lopte i zabiti lijepim lobom s 20-tak metara. Zagrebova igra se nakon toga nije raspala već je povećan pritisak na gol Omladinca. Već u 52. minuti Anton Kolnrekaj s lijeve strane odličnim prodorom i udarcem izjednačuje na 1:1. U ovoj fazi utakmice do izražaja dolazi činjenica da je na klupi Omladinca jedan, a na klupi Zagreba čak sedam igrača pa naša dominacija samo raste. U 71. minuti Saikou Yaya Balde zabija odličnim udarcem za vodstvo, a igra Omladinca se potpuno raspada što koristi Grosman u 83. i Lepen u 84. minuti za ukupnih 4:1.

Odlična igra ekipe ove sezone i 100% učinak najbolja je pozivnica za sljedeću subotu i utakmicu protiv Bubamare u Dugavama. Vidimo se!