Large_3

Izvještaj s utakmice: NK Hrašće - NK Zagreb 041

NK Hrašće - NK Zagreb 041 2:4 (0:3)

Pretposljednja tekma prije zimske stanke donijela nam je gostovanje u Turopolju kod NK Hrašče. Hladno vrijeme i udaljenost ipak nisu spriječili naše navijače da u solidnom broju dođu na utakmicu. Nadali smo se nastavku dobrog niza još jednom pobjedom. Iako je stanje na tablici prikazivalo razliku između dvije momčadi, ipak smo na terenu morali potvrditi status favorita.

U ovaj susret smo također ušli s već standardnom formacijom 3-5-2, ali bez nekolicine bitnih igrača, prvenstveno u obrani. U napadu ovog puta nije bilo Franičevića koji je prošlu utakmicu postigao svoj prvi hattrick u dresu Zagreba 041, ali se zato nakon odrađene suspenzije vratio naš prvi topnik Knežević i odigrao sjajnu utakmicu.

NK Zagreb 041 se od početka utakmice nametnuo i krenuo po pobjedu. Nakon što smo u prvih deset minuta susreta propustili nekoliko sjajnih prigoda, Knežević je u 15. minuti sam izašao pred domaćeg vratara i lagano poentirao. Isti igrač ubrzo je postigao i drugi zgoditak, a za velikih 0:3 na poluvremenu pobrinuo se Sven Jančiković. Domaćini su u tom trenutku izgledali izgubljeno pa je došlo i do nekoliko grubih startova nakon čega je i zaiskrilo na terenu.

U drugom poluvremenu gledali smo puno izjednačeniji susret. Domaćini su se pribrali te krenuli odlučnije što je uskoro urodilo plodom. Sudac je možda i preoštro svirao jedanaesterac nakon što je Kneževića lopta pogodila u ruku u živom zidu, a stoper domaće momčadi ga realizira za 1:3. Domaćini su u tom trenutku bolje stajali na terenu, ali je sve dvojbe oko pobjednika riješio Mario Knežević svojim trećim pogotkom nakon jedne sjajne lopte uvijek pouzdanog Kolnrekaja. Ubrzo je reagirao naš trener Petković pruživši priliku nekim igračima koji su manje igrali ove sezone. Tako je prvog vratara Pavelića zamijenio Dario Kavelj koji je dobio zadnjih 20 minuta. Domaćini su pred kraj iskoristili još jedno opuštanje Zagrebaša te postavili konačnih 2:4.

Nova pobjeda donijela nam je sigurno mjesto u gornjem dijelu tablice, ali nema vremena za opuštanje jer nas već iduću subotu čeka susret s Omladincem iz Odranskog Strmca. To će biti posljednja utakmica ove polusezone prije zasluženog i dugo očekivanog odmora.