Large_resized010

Izvještaj: NK Zagreb 041 - NK Sava Jakuševac 3:0

Izvještaj s utakmice NK Zagreb 041 NK Sava Jakuševac: 3:0

Sunčan dan dovukao je pedesetak gledatelja u Dugave na susret 15. kola 3. Zagrebačke nogometne lige. Snage su omjerili NK Zagreb 041 i NK Sava Jakuševec, momčadi koje su susjedi kako na ligaškoj ljestvici (četvrta i petoplasirana momčad), tako i geografski (susjedne četvrti). NK Zagreb 041 slavio je 3:0, ostvarivši tako prvu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Iako rezultat sugerira laganu pobjedu Zagrebaša u nastavku ćemo vidjeti da je ona ipak teško izborena. Zagreb je pred susret s NK Savom ostao bez još jednog prvotimca, Alda Franičevića, koji je odlučio objesiti kopačke o klin i time na dodatne muke staviti našeg trenera Petkovića. U kadru se tako umjesto umirovljenog Franičevića našao Davor Periša, strijelac trećeg, ujedno i posljednjeg pogotka na utakmici. No, krenimo redom.

Na golu Zagreba povjerenje je drugu utakmicu zaredom dobio lokalni dečko Dario Kavelj, dok su napad predvodili prvi topnik lige Mario Knežević i već spomenuti Davor Periša. Zvonimir Skenderović je nosio kapetansku vrpcu. Što se same igre tiče, prvo poluvrijeme bilo je za zaborav. Nakon početnog odmjeravanja snaga, igra kao da se umrtvila pa iz prvih 20 minuta možemo izdvojiti samo žuti karton gostujućeg Majstorovića zbog povlačenja Petkovića. Prvi udarac u okvir smo dočekali tek u 25. minuti kad je Zagrebov veznjak Pačak iz daljine tukao ravno u gostujućeg vratara. Isti igrač je promašio i najizgledniju priliku u prvom dijelu iako su gledatelji skočili misleći kako je lopta završila u mreži. Sudac je ubrzo odsvirao kraj poluvremena što je bio znak za gledatelje da se upute po osvježenje.

U drugom poluvremenu kao da su na teren izašle neke nove momčadi. Prvi su zaprijetili gosti, ali je sjajna reakcija domaćeg vratara Kavelja spriječila siguran pogodak i vodstvo NK Save Jakuševec. Bila je to možda i najizglednija prilika za goste na ovoj utakmici. Ta šansa kao da je razbudila domaćine koji su odmah uzvratili preko svog prvog strijelca Kneževića koji se našao sam pred golom vratara Tomića, ali je uspio zapucati izglednu priliku. Nekoliko minuta kasnije Knežević se opet našao u izglednoj situaciji te ovog puta zabija za vodstvo Zagreba. Bio je to prvi gol Kneževića u nastavku prvenstva. Gosti se još nisu oporavili od prvog gola kad je Knežević zabio svoj drugi pogodak na utakmici, ovaj put na asistenciju Svena Jakovčevića koji je sjajno prošao po desnoj strani i još bolje ubacio za svog kolegu u napadu.

Utakmica se u tom trenutku potpuno otvorila pa smo bili u prilici gledati uzbudljiv nogomet. Prijetile su obje ekipe, ali su vratari bili sigurni. S tribina se čulo skandiranje domaćem vrataru Kavelju nakon još jedne dobre obrane. Na iduću priliku nismo trebali dugo čekati. Povratnik u momčad Davor Periša poentirao je za 3:0 i tako riješio sve dvojbe oko pobjednika ako ih je uopće i bilo. Do kraja smo vidjeli još jednu prijetnju domaćina. Knežević se izborio za slobodan udarac, dobro pucao, ali je gostujući vratar Tomić sjajno obranio i spriječio Kneževića da ostvari hattrick. Nakon što je sudac dao signal za kraj utakmice slavlje je moglo početi. Zagrebaši su prekinuli lošu seriju i vratili optimizam pred nastavak prvenstva.

NK Zagreb 041 ovom je pobjedom dvostruko profitirao. Pobjegao je svom prvom pratitelju, NK Savi Jakuševec na 5 bodova, a pritom se približio trećem mjestu koje mu sad bježi samo 1 bod. Dodajmo kako se Zagrebov napadač Knežević s današnjim pogocima učvrstio kao prvi topnik lige. Trenutno ima 12 golova na kontu. Idući vikend čeka nas novo uzbuđenje jer NK Zagreb 041 gostuje kod NK Gavrana 2003.