Large_resized022

Izvještaj NK Zagreb 041 - Mala Mlaka: 1:2

Izvještaj s utakmice NK Zagreb 041 - Mala Mlaka: 1:2

Zagreb 041 prošle je subote otvorio sezonu domaćih utakmica ugostivši Malu Mlaku i na svome terenu u čudnoj utakmici izgubio rezultatom 1:2. Tim porazom Zagrebaši su pali na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice i sebi otežali nastavak natjecanja no krenimo redom.

U Dugavama se s nestrpljenjem očekivao meč protiv Mlake s nadom da će im se domaćin uspjeti revanširati za poraz iz prvog dijela prvenstva, a važnost utakmice su prepoznali i navijači Zagreba koji su željni nogometa pristigli u priličnom broju.

Već je od samog početka bilo jasno da će utakmica bit tvrda i 'na nož'. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena uz dosta čvrstih startova s obe strane. Domaći su prijetili uglavnom iz prekida, a najbliži pogotku je nakon 15-ak minuta igre bio Skenderović kojemu je tek nekoliko centimetara nedostajalo da nakon jednog slobodnog udarca s lijeve strane glavom pospremi loptu u mrežu. Izgledna se situacija ukazala i Jančikoviću kojem je malo nedostajalo da glavom nadskoči vratara domaćih nakon dugog trka prema šesnaestercu. S druge strane, Mlaka je najozbiljnije zaprijetila sredinom prvog dijela nakon jedne nesigurnosti vratara Smolčića no gostujući napadač je odbijenu loptu s deset metara nabio u obližnji šumarak. Kako je poluvrijeme odmicalo, White Angelsi su bili sve glasniji, igra sve žešća, a sudac se razmahao kartonima. Kad se činilo da će se na poluvrijeme otići bez golova dolazi do nemilih scena ispred gostujućih vrata. Nakon jednog kornera Tolić, vratar Mlake bez vidljivog razloga s leđa nasrće na Franičevića i bez lopte ga prvo udara nogom, a zatim i rukom. U gužvi koja je potom nastala, revoltirani čuvar mreže Male Mlake čak sucu otima kartone. Za takva dva vezana incidenta sudac ga pomalo nevoljko nagrađuje crvenim kartonom, a Pačak za razliku od prošlog kola jakim i preciznim udarcem realizira jedanaesterac i dovodi Zagreb 041 u vodstvo.

U drugo poluvrijeme se ušlo s igračem i golom viška na strani bijelih te je vjerojatno većina okupljenih očekivala da Zagrebaši lagano privedu utakmicu kraju no to se nije dogodilo. Mlaka izlazi na teren hrabro i s vjerom u preokret. Domaći momci kao da su već uknjižili tri boda, ležerno pristupaju nastavku i to im se obija o glavu.

Početne minute prolaze u rastrganoj igri i puno nabijanja po terenu, a onda u 55. minuti stoper domaćih Skenderović ulazi u rizičan dribling kao posljednji igrač obrane, gubi loptu, a gostujući napadač Salopek mirno poentira. Svega pet minuta kasnije novi nesporazum u ekipi Zagreba 041. Na jednu svijeću u kazneni prostor domaćih skače nekoliko igrača, a u gužvi se najbolje snalazi 'cener' Mlake Šimunić te poentira za preokret. Muk na tribinama i nevjerica na terenu. Matej Petković, trener Zagreb 041, zamjenama pokušava probuditi svoju ekipu no ne polazi mu za rukom. Valja zabilježiti da do kraja utakmice izuzev nekoliko relativno bezopasnih prekida Zagreb nije stvorio gotovo ništa. Pričat će se tek o dvojbenoj situaciji u smiraj utakmice kada lijevi stoper gostiju u kaznenom prostoru sapliće Franičevića no udaljenom i loše postavljenom sucu nedostajalo je hrabrosti da još jednom pokaže na bijelu točku.

Sve u svemu, Mala Mlaka je ovog vikenda, borbom i čvrstim pristupom, potpuno zasluženo odnijela sva tri boda. Mnoštvo kartona i malo lijepog nogometa obilježili su ovu utakmicu, ali treba naglasiti da je izuzev 'iskakanja iz tračnica' gostujućeg vratara cijeli susret protekao u korektnom odnosu igrača dvaju ekipa usprkos nizu žestokih duela.

Zagreb 041 idućeg vikenda igra još jedan derbij. Prvoplasirani rival Zelengaj do sada je poražen tek jednom no uz nekoliko važnih igrača koji su nedostajali ovog vikenda postoji nada da se Zagreb može vratiti na pobjedničke staze.

Za Zagreb 041 nastupili su: Smolčić, Lažnjak, Štrbinić, Visković, Pačak, Franičević, Fajs, Skenderović, Shihabi, Kolnrekaj, Jančiković (ušli kasnije: Bažulić, Javidi, Hržina, Metelko, Petković, Cingulin)

Trener: Matej Petković